środa, 9 stycznia 2013

Rolnictwo w internecie




Żyjemy otoczeni siecią internetową, kablową, bezprzewodową, w telefonach komórkowych, w TV, po prostu Internet jest wszędzie. Jest to źródło dobrej zabawy, zakupów ale również stwarza nam możliwość pogłębiania wiedzy rolniczej. Najbardziej uczęszczanymi rządowymi stronami internetowymi są strona Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi : www.minrol.gov.pl , Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl raz Agencji Rynku Rolnego www.arr.gov.pl oraz wiele innych stron agencyjnych. Na tych stronach głównie zapoznać się można z polityką w rolnictwie, Wspólną Polityką Rolną krajów Unii Europejskiej, wdrażanymi i realizowanymi programami pomocowymi w ramach „PROW” rozporządzeniami ministerialnymi, rady europejskiej oraz wieloma innymi informacjami. Kolejnym w „hierarchii” rolniczymi stronami internetowymi są strony wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego w przypadku naszego województwa Warmińsko –mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie www.w-modr.pl oferującymi profesjonalne doradztwo rolnicze, pomoc w uzyskaniu dofinansowania w ramach programów pomocowych UE, kalkulacje produkcji rolniczej, liczne tematyczne szkolenia dla rolników oraz wiele innych form działalności wychodzącym ku potrzebom rolników. I strony wojewódzkich izb rolniczych w naszym przypadku Warmińsko-mazurskiej Izby Rolniczej www.wmirol.org.pl  organizacji powstałej w  celu pomocy rolnikom i w celu reprezentowania ich potrzeb i oczekiwań, oferują bezpłatną pomoc prawną, pomoc w  uzyskiwaniu pomocy finansowej, podobnie jak ośrodki doradztwa rolniczego i inne. Strony internetowe przeróżnych agencji, stowarzyszeń instytucji czy ośrodków, instytutów badawczych wśród których można wymienić Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych www.coboru.pl na którego stronach można między innymi uzyskać wiedzę odnośnie odmian roślin rekomendowanych do uprawy na naszym terenie, doświadczeniami w uprawie poszczególnych odmian roślin, porównaniem przeróżnych odmian roślin, wynikami stacji doświadczalnych i wieloma innymi niezwykle przydatnymi informacjami w zakresie produkcji rolniczej. Strona Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach www.iung.pulawy.pl  którego działalnością statutową jest:
5         A także zapoznać się można z monitoringiem suszy, wydawnictwami etc.
Jest też wiele przeróżnych stron internetowych komercyjnych, wśród których można wymienić stronę Telewizji Rolniczej www.tvr24.pl  z aktualnościami rolniczymi, Pierwszy Portal Rolniczy www.ppr.pl  i www.agronews.pl z aktualnościami rolniczymi, wywiadami, informacjami w zakresie technologii produkcji rolniczej, uwarunkowaniami prawnymi, gospodarczymi i ekonomicznymi. Jest cała masa przeróżnych stron i blogów  z których można czerpać potrzebne informacje rolnicze, gorąco zachęcam wszystkich do jak najszerszego korzystania z Internetu aby powiększać swoją wiedzę oraz kwalifikacje zawodowe.

3 komentarze:

ogłoszenia rolnicze pisze...

Wydaje mi się, że w polskim internecie faktycznie jest dużo niezłych portali dla rolników. Nawet na tle np. Niemiec wyglądamy pod tym względem dobrze.

legalne darmowe mp3 pisze...

ten blog jest rzeczywiscie super ;) jak na dzial roliczy to jest starannie prowadzony ;)

moje ip pisze...

Rolnictwo w Internecie to jest na poziome raczkowania, ale dobrze że powstają takie blogi jak ten.